Astăzi, polițiștii Secției de Poliție Rurală Călinești, împreună cu polițiștii din cadrul Poliției Orașului Topoloveni, au efectuat o percheziție pe raza localității Călinești, la domiciliul unui bărbat de 38 de ani, ocazie cu care au descoperit și ridicat două ATV-uri sustrase, în urmă cu câteva zile, de pe teritoriul Germaniei.
Cele două autovehicule sunt evaluate la aproximativ 15.000 de euro, fiind sustrase în zilele de 2 și 4 octombrie.
Bunurile au fost ridicate, iar cercetările continuă, pentru stabilirea situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun.
Percheziția s-a desfășurat în urma autorizării de către instanța competentă, într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunilor de furt calificat și tăinuire, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Topoloveni.
Lasă un răspuns