UPDATE 2:
”Cauza probabilă de izbucnire a incendiului este explozie urmată de incendiu; formarea de amestecuri explozive”, a transmis ISU Argeș.
_________
UPDATE 1:
Cei doi decedați erau concubini și, împreună, aveau un copil de aproximativ 8 luni.
Din fericire, copilul se afla în altă camera, când s-a întâmplat nenorocirea.
Se pare că, în camera în care se aflau nărbatul și femeia a explodat ceva, explozia fiind urmată de un incendiu. Se știe clar că n-a fost butelia, pentru că aceasta se afla în altă cameră.
Cercetările continuă: se așteaptă rezultatul necropsiilor și cauza incendiului.

_________________
Știrea inițială:
În jurul orei 17, în comuna argeșeană Stolnici a luat foc o casă.
În momentul pătrunderii în locuință, pompierii au identificat două victime, o fată în vârstă de 19 ani și un bărbat în vârstă de 38 de ani.
Din nefericire, pentru niciunul dintre cei doi nu s-a mai putut face nimic, ei fiind găsiți carbonizați, într-o cameră.
Revenim cu amănunte.
























Lasă un răspuns