Polițiștii Biroului Investigații Criminale Pitești au reținut, vineri, 13 iunie, un bărbat de 26 de ani, din Pitești, cercetat într-un dosar penal pentru furt și tâlhărie.
În ziua de 11 iunie, bărbatul ar fi furat alimente dintr-un magazin, refuzând să plătească. Apoi, după aproximativ 10 minute a revenit, procedând în același mod, amenințând personalului de pază și pe ceilalți angajați, pentru a-și asigura scăparea.
A fost depistat, condus la sediul poliției, apoi reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță.
Personajul nu e un necunoscut, pentru polițiștii piteșteni! În dimineața zilei de 26 mai, s-a manifestat agresiv, la sediul Secției 2 Poliție Pitești, unde chiar a amenințat cu moartea un polițist. Atunci, a fost întocmit dosar penal pentru ultraj.
Ieri, a fost prezentat în fața instanței, cercetările fiind reunite cu privire la ambele cauze, iar Judecătoria Pitești a dispus arestarea sa preventivă pentru 30 de zile.

























Lasă un răspuns