Primul semimaraton pandemic din România a fost organizat la Pitești!

M-am bucurat să dau astăzi startul competiței sportive „Pitești Half Marathon”, una dintre cele mai importante competiții atletice.
150 de participanți la trei categorii, 5, 10 și 21 de kilometri au luat startul la „Pitești Half Marathon”.
Suntem norocoși pentru faptul că în orașul nostru se organizează o asemenea întrecere, pentru faptul că putem facem mișcare, pentru faptul că după mult timp, ne putem bucura împreună.
Vreau să îi felicit pe organizatori pentru insistență și îmi doresc ca acest maraton să se organizeze anual în orașul nostru.
Din partea noastră, al municipalității, există întreg sprijinul.
Sportul înseamnă sănătate!
Cristian GENTEA-Primarul Municipiului Pitești

























Lasă un răspuns