Emanuel Mazăre, elev în clasa a VII-a E, la Școala Gimnazială Mihai Eminescu din Pitești, face parte din lotul României la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori, care se va desfășura, luna viitoare, în Republica Moldova.
”Este de departe cel mai important rezultat al Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești de la înființarea sa în 1966.
După trei baraje foarte dificile, Emanuel Mazăre a demonstrat o pregătire psihică și de specialitate la nivel de excelență.
Îi mulțumim pentru imaginea pe care o dă (și o va da) instituției noastre de învățământ!”, anunță școala, cu mândrie, pe site-ul propriu.
Emanuel și-a bucurat părinții și profesorii, de-a lungul timpului, de multe ori, cu rezultatele extraordinare obținute la concursurile de matematică la care a participat. Anterioara mare performanță a sa a fost obținerea Premiului III și Medaliei de Aur la Olimpiada Națională de Matematică, etapa națională, în aprilie 2019.
Îl felicităm și noi pentru performanța sa deosebită și îi urăm succes în încercările viitoare!

























Lasă un răspuns