Primarul orașului Ștefănești, Nicolae Velcea, a fost reconfirmat astăzi în funcția de președinte al organizației PSD Ștefănești, cu unanimitate de voturi, în cadrul Adunării Generale a organizației locale, la care au participat peste 200 de membri.
La scurt timp după realegere, edilul a transmis un mesaj pe pagina sa de Facebook, în care a vorbit despre unitatea echipei, proiectele pentru comunitate și direcțiile de dezvoltare pentru perioada următoare.
”Astăzi a avut loc Adunarea Generală a Organizației PSD Ștefănești, un moment important dedicat analizei activității desfășurate, consolidării echipei și stabilirii direcțiilor de dezvoltare pentru perioada următoare.
Împreună continuăm să construim o organizație puternică, unită și activ implicată în viața comunității, având ca obiectiv principal dezvoltarea orașului Ștefănești și susținerea proiectelor importante pentru cetățeni.
La conferință au participat: Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și al PSD Argeș, deputata Simona Bucura-Oprescu, chestor al Camerei Deputaților și secretar executiv PSD Argeș, deputatul Cătălin Mîndroc, Ioana Făcăleață, fost prefect, Georgel Mădulărea, președintele Organizației PSD Câmpulung, Anca-Anne-Marie Stoiculescu, manager al Spitalului de Boli Cronice și Geriatrie „Constantin Bălăceanu-Stolnici” din Ștefănești, precum și consilieri locali și județeni.
Le mulțumesc tuturor membrilor și simpatizanților pentru implicare, seriozitate și sprijinul constant acordat.
PSD Ștefănești rămâne aproape de oameni, de nevoile comunității și de proiectele care contribuie la dezvoltarea orașului nostru”.
Noua echipă de conducere a PSD Ștefănești:
Președinte: Nicolae Velcea
Vicepreședinți: Vasile Moacă, Ionela Mocanu, Mădălin Soare, Valentin Vieru, Gheorghe Cristea
Secretar executiv: Ștefania Năstase
Membri ai Biroului: Aurelian Vidroiu, Constantin Popescu, Marin Gubavu, Constantin Ionescu, Magdalena Nedelcu, Valentina Bîlcă, Chiru Ghioculescu
Lasă un răspuns