ALDE Argeș și vicepreședintele ALDE, Andrei Gerea, își exprimă profundul regret pentru pierderea lui Radu Câmpeanu, președintele fondator al PNL după Revoluție, unul dintre seniorii care au reprezentat stâlpii liberalismului autentic în România, chiar dacă pentru crezul său politic a trebuit să suporte chinurile detenției și exilului.
Radu Câmpeanu a fost un apropiat al Brătienilor și a reprezentat cu cinste județul Argeș din calitatea sa de parlamentar în Senatul României.
Dumnezeu să îl odihnească în pace!
Departamentul de comunicare al ALDE Argeș

























Lasă un răspuns