Joi, 20 noiembrie, ora 16.30, în foaierul Teatrului ”Al. Davila”, maestrul Horia Moculescu își lansează cartea ”Doar atât mi-am amintit”. Celebrul compozitor a gândit ca, la Pitești, evenimentul cultural să aibă loc în deschiderea Festivalului de Muzică Ușoară ”Vasile Veselovski”, la care participă cu recital și care începe în aceeași locație, la ora 18.00.
La una dintre primele lansări ale volumului biografic, maestrul Moculescu a spus, despre cum s-a hotărât să scrie cartea: „M-am apucat să scriu pentru că prietenii mei m-au încurajat să-mi pun întâmplările pe hârtie. Am scris despre mine lucruri pe care n-au apucat să le scrie alte ziare gen CanCan ş.a. Cartea a fost scrisă într-un mod firesc…”.
În cadrul lansării vor lua cuvântul: Corina Chiriac, Stela Enache, Jean Dumitrașcu – directorul Filarmonicii Pitesti și nu numai.
Amfitrionul evenimentului este Denisa Popescu – membru al Uniunii Scriitorilor din România.

























Lasă un răspuns