În cursul zilei de 24 martie a.c., polițiștii de combatere a criminalității organizate din Pitești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – S.T. Pitești, au prins în flagrant delict, în municipiului Bucureşti, un bărbat, care ar fi oferit spre vânzare 17 grame de amfetamină.
După prinderea în flagrant delict, poliţiştii au efectuat o percheziţie la domiciliul celui în cauză, în Bucureşti, în urma căreia au descoperit şi ridicat 25 de grame de amfetamină, 5 grame de cannabis, ustensile de prelucrare a drogurilor, 3.000 de lei, precum şi alte mijloace de probă.
Bărbatul a fost condus la sediul D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Piteşti, iar, după administrarea probatoriului, a fost reţinut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanţă, urmând ca, în cursul zilei de astăzi, să fie dispuse măsuri preventive.

























Lasă un răspuns