Pentru că acest ziar se tipărește, mi se cere să scriu articolul cu o zi înainte, iar de aici decurge o anumită inadecvare. Eu scriu în atmosfera duminicală, dumneavoastră citiți în tensiunea zilei de luni.
Duminica suntem mai iertători, acceptăm lucrurile așa cum sunt, ne gândim, în mod existențialist, că viața e scurtă și nu putem schimba noi lumea.
Totuși, nici scrisul de duminica nu poate ignora anumite aspecte care ne strică existența, mai ales când este vorba despre traiul nostru în comun, în calitate de membri ai unei comunități.
O știre mi s-a părut interesantă.
Se spune că primarul Piteștiului, Cristian Gentea, nu le-a permis accesul viceprimarilor la o ședință cu conducerile unor societăți care depind de Primărie și Consiliul Local.
Vicele Mihăilescu explică presei.
Citiți continuarea articolului AICI.
Lasă un răspuns