”Reabilitarea “Drumului Capitalelor Românești” este o prioritate pentru dezvoltarea zonei de nord a județului Argeș. Pe lângă eficientizarea transportului rutier, reabilitarea drumurilor DN72A si DN73C reprezintă revigorarea turismului ecumenic și a turismului cultural din zona noastră, prin crearea unui circuit care se formează prin legătura celor 3 orașe care au fost capitale, Târgoviște, Câmpulung și Curtea de Argeș! Îmi propun ca reabilitarea celor două drumuri să fie o prioritate pentru Județul Argeș în viitorul legislativ!” spune liberalul Bogdan David, candidat pentru Cameră, în Argeș.

























Lasă un răspuns