În această seară, în jurul orei 19, în Pitești, zona Dedeman, a avut loc un accident rutier.
O piteșteancă în vârstă de 57 de ani, care conducea un autoturism pe bld. Nicolae Bălcescu, spre Bascov, a accidentat un biciclist, de 57 de ani, din Pitești, care era angajat în traversarea străzii, pe marcajul pietonal.
Biciclistul a fost rănit ușor, conform evaluării medicale preliminare, având ca prim diagnostic traumatism cranio-cerebral și contuzie la piciorul drept.
Victima a fost transportată la spital pentru mai multe investigații.
În cauză, a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

sursă foto – Info Trafic Pitești

























Lasă un răspuns