Deputatul PNL de Argeș, Theodor Nicolescu, a decis să-și dea demisia din Parlament, scrie DCNews.ro.
Deputatul Nicolescu a fost acuzat de DNA pentru abuz în serviciu și dare de mită pentru fapte petrecute de pe vremea când era vicepreședinte al ANRP. În prezent ,e cercetat în arest preventiv.
L-am întrebat dacă e la curent cu demisia din Parlament pe Radu Perianu, unul din persoanele cele mai îndreptățite să știe ceva despre acest lucru, fiindu-i asociat lui Theo Nicolescu în firma de avocatură dar și un prieten foarte bun. Acesta s-a arătat surprins de veste și ne-a declarat că nu e la curent cu acest lucru, deși chiar și azi a vorbit la telefon cu asociatul său. Nu a exclus, însă, posbilitatea ca acesta să fi trimis demisia la secretariatul Parlamentului, fără să-l fi consultat în prealabil.

























Lasă un răspuns