La invitația Consulului General al României la Barcelona, dna Geanina Boicu, în perioada 24 noiembrie – 1 decembrie, o delegație condusă de președintele CJ Argeș, Florin Tecău, va reprezenta România și județul Argeș, în cadrul proiectului de promovare al României, organizat de Consulatul General al României la Barcelona, Spania.
În cadrul acestui proiect, va fi organizată o serie de evenimente ce va cuprinde expoziții, dezbateri, seminarii şi o prezentare gastronomică a produselor tradiționale specifice zonei Argeșului și Muscelului, cu prilejul recepției ocazionate de Ziua Națională, ce se va desfășura la 26 noiembrie, în incinta Palatului de Montjuic, una dintre clădirile emblematice ale Barcelonei.
Vor mai avea loc reuniuni de lucru cu reprezentanții autorităților locale, delegații guvernului spaniol și Consulul României la Barcelona, Geanina Boicu, în vederea identificării direcțiilor de colaborare româno-spaniole, în domeniile economic, social, cultural și educațional.
























Lasă un răspuns