Luni, 1 Iunie, în Ambulatoriul de Specialitate al Spitalului Județean de Urgență Pitești nu se lucrează.
Conducerea unității anunță că ziua de 1 Iunie este zi liberă legală, sărătorindu-se atât a doua zi de Rusalii, cât și Ziua Copilului. Activitatea în Ambulatoriul de Specialitate va fi reluată marți, 2 iunie.
În același timp, urgențele nu iau pauză. Serviciile de gardă, secțiile medicale și UPU vor funcționa în regim normal, asigurând continuitatea îngrijirilor pentru cazurile care nu suportă amânare.
Reprezentanții spitalului le mulțumesc pacienților pentru înțelegere.

























Lasă un răspuns