Dacă ții neapărat să te ușurezi pe Tricolor, poți lua unul acasă și să o faci în baie.
Nu o face însă, dle Frâncu, primarule, sub privirile copiilor, sub privirile tinerilor, sub privirile oamenilor care cred cu tărie că Tricolorul e sfânt !
Ai fost condamnat la închisoare pentru corupție, dle Frâncu, în acest moment ești infractor declarat, calificat, desemnat oficial. Spală-te la apel și la recurs de acest jag și abia apoi să îndrăznești să-ți pui pe piept Drapelul României.
Iar dacă vrei neapărat să faci acest lucru, în pornirea dumitale bolnăvicioasă de a pângări însemnele naționale, atunci fă-o în baie.
Justiția nu îți poate impune să nu te caci pe Steag.

























Lasă un răspuns