Total lipsit de eleganta felul in care a fost tratat Dan Diaconescu la festivalul tuicii de la Cosesti.Omul a raspuns invitatiei primaritei Elisaveta Tudose si a batut drumul de la Bucuresti pina la Cosesti, unde a primit un sut in dos de la pesedisti, cind a incercat sa transforme o serbare cimpeneasca dedicata tuicii intr-un miting electoral PPDD. Invitat pe scena, omul a dat sa le spuna citeva vorbe festivalistilor, dar, surprinzator, instalatia de sonorizare s-a stricat tocmai atunci, dupa ce mersese perfect cind, inaintea lui Diaconescu, vorbise Florin Tecau, apoi s-a reparat singura, pentru ca primarita sa-i poata aduce mii de multumiri lui Constantin Nicolescu, „de numele caruia se leaga totul la Cosesti” si sa se poata declara mindra ca face parte din marea familie social-liberala.Dan Diaconescu a plecat imediat, nu inainte ca sustinatorii lui sa zbiere la megafon niste lozinci pregatite pentru altii, probabil, dar care s-au potrivit de minune si in noul context, ca astea doua, de exemplu: Sa-l sustinem toti/Sa scapam de hoti! si Diaconescu la Palat/Mafiotii au turbat!Nu sint admirator al lui Diaconescu, ba dimpotriva, mi se pare un personaj daunator in general si un adversar care trebuie tratat cu toata seriozitatea. Ceea ce, dupa cum se vede, PSD Arges a si facut.Total lipsit de eleganta, cum spuneam, dar eficient.
























Lasă un răspuns