PSD Argeș continuă seria alegerilor în organizațiile locale.
În cadrul Adunărilor Generale desfășurate în organizațiile PSD din Mărăcineni, Micești, Țițești, Stâlpeni, Godeni și Mihăești au fost alese noile echipe de conducere locale.
La aceste întâlniri au participat Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și al PSD Argeș, deputata Simona Bucura Oprescu, chestor al Camerei Deputaților și secretar executiv al PSD Argeș, Făcăleaţă Ioana, fost prefect, deputatul Remus Mihalcea, prim-vicepreședinte PSD Argeș, senatorul Ovidiu Puiu, Adrian Dumitru Bughiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Argeș, Cristian Puiu, administrator public al județului, Olavi Nițescu, director general adjunct Romsilva, Eduard Ștefan Dima, director general adjunct DRDP București, alături de consilieri județeni, primari și viceprimari, manageri de instituții, consilieri locali și secretari tehnici.
Buna colaborare dintre administrațiile locale, Consiliul Județean și parlamentarii social-democrați produce rezultate, dovedind că lucrurile bune se fac în echipă, cu seriozitate și responsabilitate față de oameni. Rezultatele arată încă o dată că acolo unde există administrații PSD, comunitățile se dezvoltă prin proiecte concrete, investiții și muncă în echipă.
Mult succes tuturor în activitatea politică și administrativă!
PSD Argeș

























Lasă un răspuns