De joi, 25 iulie, timp de aproape două săptămâni, în Râmnic se desfăşoară o acţiune de dezinsecţie pe aproximativ 200 de hectare de spaţii verzi.
Primele zone vizate au fost parcurile – şi s-a început cu Parcul Zăvoi –, cartierul Zăvoi, sensurile giratorii şi spitalele din municipiu.
Dezinsecţia – cu aplicare de substanţă o singură dată, fără rapel, de la sol – vizează eliminarea ţânţarilor şi căpuşelor.

























Lasă un răspuns