Nu vreau să insist prea mult, din păcate noi am avut motive dar mai ales am fost învățați să urâm clasa politică pentru a intra într-un cerc vicios al neîncrederii și dezbinării.
Am realizat vineri, în cadrul emisiunii mele de la Curier TV, un interviu cu doamna deputat Simona Bucura Oprescu și pot spune că meseria s-a transformat în plăcere pură.
Doamna are talent de om politic și m-a surprins cu unele afirmații memorabile lansate spontan, în timpul dialogului:
”Politica este un miracol.
Trebuie să știm tabla înmulțirii voturilor dar și pe cea a împărțirii beneficiilor.
Există pesediști de rădăcină și pesediști de altoi.
Ăștia roșii și frumoșii care sunt și inimoșii.”
Orice ați spune, e o raritate să auzi de la cineva, politician sau nu, vorbe de duh într-un dialog televizat.
Nu zic altceva, dar consemnez că a devenit o plăcere să o intervievez pe doamna Bucura – Oprescu.
Cred că și alții pot fi la fel de plini de tâlcuri, poate nu au curaj.
Gheorghe Smeoreanu

























Lasă un răspuns