Dezvăluiri din apropierea lui Ludovic Orban. Iată care sunt planurile pe 5 ani

 

 

 

 

 

 

 

Buna ziua, vineri , 27 septembrie, am avut o discuție cu un amic din Bucuresti care este un apropiat al lui Ludovic Orbán. Discuția a durat cam 60 de minute si va prezint pe scurt o sinteza a convorbirii:

Orbán este convins ca moțiunea trece fara probleme dupa care președintele il desemnează premier;

Componenta guvernului o sa fie numai din PNL , fara ALDE sau Pro România ( USR nu vor in guvern);

Declarațiile lui Rareș Bogdan , ca nu au ce caută in guvern Ponta sau Tariceanu ,sunt stabilite cu Orbán !

Primul guvern va pica in parlament pentru ca ALDE şi Pro România nu va vota;

Iohannis vrea sa forțeze alegeri anticipate si in consecință va propune acelasi guvern !!

Tariceanu si Ponta nu vor alegeri anticipate si in consecință , nevoiți, vor cere ca toti parlamentarii lor sa voteze noul guvern;

Al doilea guvern propus de Orbán va fi prezentat in parlament dupa ce noul președinte ales va fi Iohannis;

pentru a forța anticipatele, PNL SI USR , la vot secret , vor vota împotriva noul guvern iar daca PSD vor pică in plasa si nu vor vota noul guvern atunci in primavara vor fi alegeri !!!

Dacă nu iese planul cu anticipate , în pasul următor va intra in scena DNA ;

in prezent sunt peste 1.000 de primari pe care ii are DNA in viitoarele dosare penale;

Cele mai multe sunt cu PNDL si sunt sesizări de la cetățenii din localitate pentru modul cum sau efectuat lucrările, in special asfaltările !

Orbán crede ca la alegerile locale vor putea sa preia multi primari PSD si sa aibă un rezultat de peste 50 % PNL!

Pentru comisar european vor sa il propună pe Muresan si evident jocurile de la Bruxelles vor tergiversarea pana cand Orbán o sa fie premier ca sa poata propună ei!

Orbán e convins ca 2020 o sa faca din PSD un partid sub 10% iar ALDE sa dispară ca denumire si ca partid!

Cu peste 2000 de primari aleși la locale Orbán este convins ca la parlamentare din 2020 o sa aibă 45 % si o guvernează fara USR iar Ponta si PSD vor avea fiecare intre intre 5 si 9 % si practic Iohanis si PNL VOR GUVERNA 5 ani!!

Sa vedem daca acest plan ( care nu e facut de Orbán singur) se adeverește in curând?!?!

Va salut!

(Mesaj primit pe surse)

Distribuie:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Au furat toate partidele, dar numai unele au și trădat
Au furat toate partidele, dar numai unele au și trădat

Când un popor este nevoit să aleagă între bunăstare și onoare, dacă e un popor nobil, alege onoarea.   Adaug…

Organizația PNL Argeș a fost operată de unicul ei neuron
Organizația PNL Argeș a fost operată de unicul ei neuron

A făcut o mulțime de prostii Alina Gorghiu cât a fost președinta PNL Argeș, dar toate au fost în spiritul…

PSD Argeș: La mulți ani, Drapelului României! La mulți ani tuturor românilor!
PSD Argeș: La mulți ani, Drapelului României! La mulți ani tuturor românilor!

Astăzi sărbătorim Drapelul Național, unul dintre cele mai puternice simboluri ale identității și unității noastre. Tricolorul ne amintește de istoria…

Agresiune într-o stație peco din Slatina. Un bărbat de 31 de ani, reținut după mai…
Agresiune într-o stație peco din Slatina. Un bărbat de 31 de ani, reținut după mai…

Un caz petrecut la sfârșitul lunii mai în Slatina a fost clarificat de polițiști, după mai multe săptămâni de verificări…

Încă două străzi din Pitești au trecut printr-o transformare completă
Încă două străzi din Pitești au trecut printr-o transformare completă

Primăria Municipiului Pitești continuă investițiile în modernizarea infrastructurii rutiere, prin finalizarea și recepționarea lucrărilor executate pe strada Intrarea Despina Doamna…