În urmă cu puțin timp, pe DN73, în dreptul comunei argeșene Țițești, pe sensul de circulație spre Pitești, un autoturism Renault a ieșit de pe carosabil și s-a oprit într-un cap de pod. Se pare că șoferul circula cu o viteză prea mare și, date fiind și condițiile meteo, la un moment dat a pierdut controlul volanului.
La locul accidentului au intervenit o autospecială ISU și două ambulanțe, SMURD și SAJ.
În mașină se aflau 3 persoane: șoferul, un bucureștean în vârstă de 70 de ani și încă două femei, una de 81 de ani, din Rucăr și alta de 64 de ani, din București. Toți trei ocupanții au fost răniți, din fericire ușor, și au fost transportați la spital.
Șoferul nu consumase alcool.
sursă foto: Info Trafic Pitești

























Lasă un răspuns