Dupa ce a cochetat cu politica, pictorul argesean Ion Pantelie, ale carui tablouri nu prea se vind, vrea sa isi faca reclama dindu-i note Elenei Udrea. Iata ce a declarat marele barbat:”Se pot supara multi pe mine, dar nu am cum sa spun ca Elena Udrea este o femeie frumoasa! Unde este frumusetea ei? In ce consta? Ce trasaturi deosebite are? Unde-i e gratia, armonia miscarilor sau profunzimea privirii? Nu are nimic din toate acestea, doar ca atrage prin parul blond. Multi vor s-o ridice la rangul de Madona a lui Rafael dar sunt subiectivi, nu-i asa nici pe departe. Asta e parerea mea si nu mi-e frica sa o spun…Nu i-as face portretul doamnei Udrea nici daca as fi platit cu bani grei!”Serios, mos Pantelie ? Dar cine te roaga ?Semnatura: C.P.
























Lasă un răspuns