Asa cum se intimpla de cind e lumea, o mahalagioaica se leaga de o mare doamna. Numita Labinia Nastase, care prin infatisare, stil si biografie este aproape penala, se deda la o birfa grosolana, in revista ei, la adresa Cristinei Diculescu, una dintre cele mai distinse femei ale Argesului.Labinia arata ca foamea, e permanent agitata, e practic o caricatura de muiere, drept pentru care nici nu este primita in anumite cercuri, considerindu-se ca orice atingere de aceasta fiinta este compromitatoare. Asa stind lucrurile, Labinia se razbuna pe soarta ei trista scriind despre dna Diculescu ca „a facut operatii estetice” si „se imbraca precum o nasa”. Ambele afirmatii sunt le fel de false, dar Labinia nu poate intelege in ruptul capului ca o femeie frumoasa frumoasa va fi toata viata, in vreme ce de chipul ei nu s-ar ocupa niciun chirurg estetician de frica sa nu se compromita.Ciudat ramine faptul ca Labinia mai este membra a PDL, in pofida pamfletelor din presa argeseana care sugereaza ca e o curva proasta si ofticata. Ca e curva nu putem afirma, ca sa nu ne pierdem vremea cu procesele, dar ca e ofticata confirmam, deoarece se vede asta de la o posta in atacul asupra Cristinei Diculescu.Punctul de vedere politic asupra acestei fiinte frustrate trebuie totusi clarificat. Labinia se prezinta pe sine ca fiind un fel de vector de imagine al PDL prin Italia si spune ca a adus voturi pentru Basescu. Evident ca e vorba despre impostura, fiindca rominii emigrati in Cizma nu pot fi de teapa Labiniei. In consecinta, PDL nu are alta varianta decit sa o exmatriculeze pe bizara creatura, macar pentru faptul ca se ocupa de comertul cu carne mai ceva decit o fabrica de conserve.Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns