Liberalii se pregătesc să dea un puci , joi, la şedinţa CL Rm. Vâlcea.
Citiţi amănuntele aici.
Li s-a făcut iar dor de Primărie oamenilor lui Buican, care ne-au dat deja un primar aflat la închisoare, pe Frâncu, iar acum vor un altul, obţinut la masa verde.
Cristian Buican susţine că modificările ţin de legislaţia electorală şi intră în vigoare abeia peste un an de la publicarea în MO.
Deci, poate da puciul, zice el.
Iar dacă va avea voturi, îl va da.
O observaţie însă pentru „marele” deputat. Legea electorală nu se poate modifica, e adevărat, cu mai puţin de un an până la alegeri, dar dacă este modificată, intră în vigoare imediat ce este publicată.
Tare mă tem că iar se forţează nota şi totul va fi ca la CJ, adică scandal şi intervenţia prefectului.

























Lasă un răspuns