Joi, 2 aprilie, “Ziua Internaţională de Conștientizare a Autismului” va fi marcată la Pitești prin organizarea unui marș, începând cu ora 16.30, din fața Primăriei Pitești. Scopul e acela de a crește gradul de conștientizare a oamenilor despre existența autismului, dar și de a atrage atenţia autorităţilor asupra nevoilor comunităţilor și persoanelor cu autism din România.
Seara de 2 aprilie se va încheia într-un mod special, cu un spectacol caritabil, ce va avea loc între orele 18 și 20, pe scena Teatrului Alexandru Davila. Invitații speciali care vor susține spectacolul vor fi MARIA LOGA, EMILIA GHINESCU, ELISABETA TURCU, MARIUS BĂLAN, IULIAN SELEA, JOHNNI BĂDULESCU, VALENTIN SANFIRA, GAȘCA ZURLI-INVITAȚI SPECIAL PENTRU COPII, MARIAN MEDREGONIU, DELIA BARBU, GEORGETA CHIȚORAN, GRUPUL”RAPSOZII BASCOVULUI”,ANDRADA IOANA BALAȘ, DANIEL MACOVEI, IONUȚ CÂRSTEA, ZINA GHIȚULESCU, BOGDAN ONCIOIU, LIDIA BUBLE, ALB ȘI NEGRU, ALINA EREMIA, BAMBI.
Prețurile biletelor: 15 pentru copii, 30 pentru adulți.
Evenimentul va fi moderat de CRISTINA MUNTEANU & MARIUS BĂLAN.
Organizatorul manifestărilor este Asociația Părinților Copiilor cu Autism din Argeș.

























Lasă un răspuns