FMI recomandă falimentul OLTCHIM, titrează Evz, care citează Agerpres:
„Chiar și reprezentanții FMI se numără printre cei care dau ca soluție pentru Oltchim falimentul. Aproximativ 5.300 de oameni produc, datorită Oltchim, sume la bugetele locale, dau contribuții la asigurările de sănătate și la pensii”, a spus Piperea, citat de Agerpres.”
Gheorghe Piperea crede că:
„Nu este cazul să vorbim de falimentul Oltchim chiar dacă există multe interese pentru acesta, însă noi avem un plan de reorganizare construit pentru continuarea activității. Este infantil și periculos să vorbești de falimentul Oltchim, ar fi un genocid economic pentru județul Vâlcea”

























Lasă un răspuns