Vineri, 12 decembrie, ora 16.00, Muzeul Judeţean Argeş – Secţia Muzeul Sportului Argeşean – Campionii oferă publicului vizitator prilejul de a asista la o întâlnire cu pasionații de şah din judeţul Argeş.
Porţile muzeului vor fi deschise tuturor iubitorilor sportului minţii şi al regilor, iar şahiştii vor oferi celor prezenţi autografe şi o scurtă plimbare în lumea minunată a acestui sport.
Vor prezenta publicului detalii legate de competiţiile la care au participat – competiții naţionale și internaționale – doamna Elisabeta Polihroniade, domnii Dănuţ Gabăr şi Cristache Toculeţ.
Au confirmat prezenţa la manifestare reprezentanți ai Direcției Județene de Tineret și Sport Argeș, Asociaţiei Cadrelor Militare în Rezervă şi în Retragere Basarab I Argeş, elevi ai Colegiului Tehnic Dimitrie Dima din Piteşti.
Vizitatorii vor avea ocazia să admire medaliile și diplomele obținute de Cristache Toculeţ la competițiile la care a participat şi să asiste la prezentarea revistei Gambit.
Informaţii suplimentare se pot obţine de la responsabilul Secţiei Muzeul Sportului Argeşean – Campionii, Lect. dr. Cornel Popescu, telefon 0740321093.
























Lasă un răspuns