Cum va evolua atitudinea co-președinților ACL Vâlcea, se vor considera eroi sau vor da dovadă de modestie și echilibru ?
Dar cei de la PSD, cum vor reacționa, se vor victimiza, ori vor merge pe drumul sincerității ?
Sincer, acestea sunt, pentru mine, întrebările cele mai grele vizavi de politica din Vâlcea.
Mi-aș dori să văd unui Buican și un Bulacu relaxați, concentrați, politicoși, rezervați. Mi-aș dori un Cîlea și un Persu dornici să facă ultimele mărturisiri înainte de a se pregăti pentru definitiva retragere.
Mi-as dori ca rezultatul surprinzător al acestor alegeri să producă efecte surprinzătoare.
Nu am de ce să fiu pesimist, le acord tuturor celor menționați toate prezumțiile favorabile și îi aștept la rampă.
Ceva trebuie să se schimbe și la nivelul clasei politice vâlcene.
Ar fi absurd ca acest cutremur să nu se simtă și pe aici.

























Lasă un răspuns