Nu se mai poate face nimic pentru Adrian Năstase.
El continuă să scrie pe blog în atenţia naţiunii, abordând teme de interes politic şi social.
Se consideră aşadar îndreptăţit să îi fie ascultate opiniile, ca şi cum s-ar situa deasupra grămezii.
Există în istorie mulţi martiri care nu şi-au renegat ideile nici când le-a fost tăiată limba ori li s-au scos ochii.
Adrian Năstase vrea să facă parte din categoria martirilor.
Ideea pentru care luptă este că un politician de anvergură, un premier, un lider de partid, un candidat la preşedinţie are dreptul să fure mai mult sau mai puţin din banul public fără a fi cercetat şi condamnat.
Deşi exclud ideea de a aproba centrele de reeducare prin muncă de tipul Experimentului Piteşti, sunt convins că doar o asemenea metodă ar da roade în cazul indivizilor de teapa lui Adrian Năstase.
Cum asemenea practici sunt, din fericire, excluse, putem ajunge la concluzia că Adrian Năstase nu mai poate fi salvat.
El va trăi în continuare şi va muri cu aceeaşi mentalitate de infractor de lux.
Interesant.
























Lasă un răspuns