Printr-o hotarire a Consiliului de Administratie de la OLTCHIM, in septembrie vor fi trimisi in somaj tehnic 1.161 de angajati, atit de la Rimnicu Vilcea, cit si de la ARPECHIM Pitesti. Comunicatul de azi nu precizeaza daca e vorba despre aceiasi angajati care sint deja in somaj tehnic sau daca administratorii combinatului recurg la o metoda de somaj prin rotatie.Vestea nu cred ca mai merita sa fie comentata. S-a spus cam tot ce se putea spune despre situatia de la OLTCHIM, iar hotarirea consiliului de administratie dovedeste doar ca planurile de redresare intirzie sa-si faca efectul.Am consemnat aici aceste lucruri, cu convingerea ca informatia va fi trecuta sub tacere de acele canale media vilcene de mare suprafata, cum le numeste directorul Vietii Vilcii, care, din motive obscure le ascund cititorilor lor realitatea.
























Lasă un răspuns