Președintele CJ Vâlcea Ion Cîlea și adjunctul său Dumitru Persu au fost și ei, după alegeri, la un club de noapte din Dubai.
Oamenii și-au zis că după ce au alergat prin noroaie în campanie să se relaxeze și ei puțin.
A fost și ceva spirit de revoltă în decizia asta. Cum adică, Victor Ponta la Dubai și ei să alerge pentru el de la Perișani la Berbești și de la Voineasa la Dăești ?!
Evident, am glumit, doamelor și domnilor. Cîlea și Persu nu am mers la niciun club de noapte, nici în Dubai, nici altundeva.
Nu au mers fiindcă n-au vrut, nu fiindcă nu ar fi putut.
Un citi break în Dubai costă vreo 300 de euro, cu avion și cazare cu tot, ceea ce oamenii și-ar fi permis.
Ceea ce vreau să spun este că tarantela cu Victor Ponta în Dubai este de esență comunistă.
Dacă ai un loc de muncă plătit cât de cât normal, nu e nicio problemă să mergi într-un club din Dubai.
Oricine susține altceva este ori neinformat, ori a rămas prizonier atitudinii comuniste.
Așadar, ideea cu Cîlea și Persu într-un club de noapte de pe acolo nu e deloc imposibilă.
Doar să vrea și ei.

























Lasă un răspuns