Am decis să merg în audienţă la Ministrul Economiei, Mihai Tudose, pentru a cere din nou lămuriri cu privire la soarta angajaţilor disponibilizaţi de la Oltchim care încă îşi mai aşteaptă salariile compensatorii. Chiar dacă în informările oficiale cifrele par mai mult decât îmbucurătoare şi anume – un profit de 700 de mii de euro pe luna ianuarie, oamenii încă sunt plimbaţi între instituţii, în speranţa că îşi vor recupera ceea ce li se cuvine.
Vreau să găsim o soluţie în primul rând pentru aceşti oameni şi apoi să ne bucurăm şi de cifre. Aşadar, i-am cerut ministrului Tudose să mă programeze cât mai repede la o audienţă pentru a identifica mijloacele de rezolvare a acestor grave probleme.
Deputat Romeo RĂDULESCU
Grupul Liberal–Conservator
Circumscripţia electorală nr. 40
Colegiul uninominal nr. 1 – Judeţul Vâlcea

























Lasă un răspuns