Aflăm, pe surse, că prefectul de Vâlcea Dumitru Cornoiu se va pronunţa marţi asupra legalităţii deciziei prin care Gheorghe Păsat şi Romulus Bulacu au ajuns în conducerea executivă a Consiliului Judeţean.
Dacă vă bazaţi pe intuiţia noastră, puteţi lua drept corectă informaţia că prefectul va considera decizia drept legală, iar preşedintele şi vicepreşedintele vor rămâne în funcţie.
Bonus: toate deciziile luate între timp vor fi considerate legale.
Totuşi, veţi întreba, ce a fost cu comunicatul PNL în care deputatul Buican îl soma pe prefect să dea decizie de legalitate ?
N-a fost nimic, sau mai bine zis a fost praf în ochii celor de la PSD.
Vom trăi şi veţi vedea.

























Lasă un răspuns