Nu va speriati de titlu , este o metafora . L-am pus la suparare citind cateva articole negative despre un judet care merita sa fie intre primele cinci din Romania.
Da Valcea chiar merita sa fie in acest top , avea tot ce-i trebuie …si totusi nu e …
Pare ca se afunda tot mai mult pe calea falimentului.
Nu vreau sa fac acum o sinteza despre bogatiile acestui judet sau despre industria de-odinioara . Vreau doar sa trag un semnal de alarma .
Cred ca au mai scris si altii … si au mai tras semnale de alarma insa niciunul nu si-a pus o simpla intrbare : Pe cine vom trage la raspundere ?
Sa lasam institutiile statului sa raspunda?
Va fi prea tarziu . Se vor sterge urmele .
Deja au inceput sa se arate cu degetul , sa-si imparta vine ….dar asta e o strategie de manipulare.
De fapt strategia asta s-a aplicat cu succes de 25 de ani la nivel national si inca da roade.
Vor face si procurorii ce vor putea.Va fi ceva rumoare …cateva arestari ,cativa slujbasi condamnati cu 2-3 ani de puscarie si gata .
Partea proasta e ca efectele vor ramane si le vom suporta cu totii .
„Pai si ce putem face noi ?” …imi veti spune .O-ntrebare la care am raspuns doar pentru mine …
Voi incepe sa pun intrebari …poate voi primi raspuns …nu se stie ….iar prima intrebare va fi adresata voua :
„La cine vom ridica „parul” cand Valcea va intra in Faliment ?”

























Lasă un răspuns