Situația de pe platforma chimică Rm. Vâlcea poate deveni critică dacă – așa cum a arătat directorul general Mihai Bălan – CET nu preia minele de la Berbești.
Pentru preluarea minelor este însă nevoie de o decizie politică fermă.
Este ceea ce nu reușește să determine președintele CJ Vâlcea Ion Cîlea. Din slăbiciune, din lipsă de imagine la centrul politic, Cîlea riscă să rateze această acțiune.
Probabil pentru a-și masca neputința și eșecul, Ion Cîlea a lansat zvonul că anumiți oameni de afaceri vor să preia ei minele. Zvon nebunesc, rupt din panoplia delirului.
Cu scenarii paranoice veți îngropa și mai adânc Vâlcea, domnule președinte Cîlea.

























Lasă un răspuns