În ultima vreme, presa din Vâlcea a sesizat o preocupare obsesivă a lui Witold Urbanowski, şeful de la USG, faţă de CET Govora.
Pe cât de ascuns faţă de opinia publică fusese acesta până în prezent, pe atât de agresiv apărea de la o vreme. Este deja celebră, în sensul rău al termenului, scrisoarea pe care Urbanowski a adresat-o deputatului Romeo Rădulescu, ameninţându-l pentru declaraţii politice.
Directorul general al CET Govora Mihai Bălan a răbufnit:
„Să-şi vadă de treburile lui Urbanowski şi să nu uite că are 10,9 milioane de euro datorie la CET. Mai întâi să le achite şi după aceea să vorbească”.
























Lasă un răspuns