Mircia Gutău nu pierde niciun prilej pentru a-l denumi pe Romeo Rădulescu semi-primar și a-l caracteriza drept incompetent. Mai mult, în ultima emisiune de la VTV, Mircia Gutău a spus cu subînțeles că sunt unii care se pretind curați dar au lucrat prin interpuși, ceea ce îi va duce la DNA. Trimiterea la Romeo Rădulescu a părut, în context, vizibilă.
Nu au trecut decât câteva zile și Romeo Rădulescu a dat câteva replici dure în aceeași emisiune. El a afirmat că tinerii nu simt nevoia să lupte pentru o țară în care un infractor condamnat de două ori pentru corupție vrea din nou să fie primar. Nici deputatul nu a pronunțat nume, dar a vorbit despre cineva care cumpăra cu 300 de euro un coș de gunoi care costa doar 100 de euro.
Lupta va continua cel puțin până la alegerile locale din 2016.

























Lasă un răspuns