Am primit pe adresa de mail a revistei următorul mesaj:
La început, am crezut că e o glumă
La început, am crezut că e o glumă.
Apoi, realitatea m-a convins că e adevărat. Însăși Înalta Curte de Casație și Justiție e decretat:
Echipa de fotbal Steaua nu mai există. I-au fost luate numele, palmaresul și culorile.
Cine va mai spune că Steaua e Steaua va fi dat în judecată.
În principiu, este interzis prin hotărâre judecătorească să strigi Hai Steaua !
Nu sunt adept al conspirațiilor, dar aici este un scenariu.
Oare, numele România cui aparține ? O fi el înregistrat la OSIM sau poate veni vreun urmaș al lui Cuza Vodă să-l revendice ?
Mai știi, nimic nu e imposibil, de la o vreme, în materie de avuție națională.
Am pierdut tot, economia, terenul agricol, pădurile.
Acum, a venit rândul Stelei, atât ne mai rămăsese, era, pentru mulți, singura bucurie și un nesecat izvor de patriotism.
Steaua are milioane de suporteri români. Acum, milioane de români nu mai au Steaua.
Dacă vă spunea cineva acum un an că echipa Steaua dispare, ați fi spus că e nebun.
Trebuie să ne obișnuim că nimic nu mai e al nostru.
Deposedați de Steaua, ne va fi mai ușor să acceptăm că ni s-a luat ceea ce ni s-a luat și ni se va lua ceea ce ni se va lua în continuare.
Este ca o operație pe creierul românilor.
Trebuie să uităm cât am fost de bogați.

























Lasă un răspuns