Dând dovadă de o virilitate ieșită din comun, deputații au votat-o pentru pușcărie pe Elena Udrea de câte trei ori fiecare.
N-a fost vorba despre vinovăție sau nevinovăție.
Imaginea blondei încătușate era o fantezie a multora dintre aleșii noștri pe care și-o vor vedea acum îndeplinită.
Raportul pe justiție al CE nu va putea nega faptul că avem un parlament potent.
Sunt sigur că altfel ar fi stat lucrurile dacă DNA ar fi cerut de trei ori arestarea vreunei matracuci.
Legislativul nostru sexist nu ar fi votat cu atâta poftă nici măcar arestarea Monicăi Macovei.
Marii bărbați aleși au juisat mai ales în clipele când, știind că nu scapă din ghiarele lor, Elena Udrea a înălțat spre cer o rugă ce li s-a părut a fi foarte excitantă:
„La început au venit şi i-au luat pe socialişti.
Nu am reacţionat, pentru că nu eram socialist.
Apoi au venit şi i-au luat pe sindicalişti.
Nu am reacţionat, pentru că nu eram sindicalist.
Apoi au venit şi i-au luat pe evrei.
Nu am reacţionat pentru că nu eram evreu
Apoi au venit şi m-au luat pe mine.
Şi nu mai rămăsese nimeni care să reacţioneze”.
N-au înțeles nimic din aceste cuvinte.
Așa s-a scris cronica primului viol politic în grup din istoria României.

























Lasă un răspuns