Fostul ministru al Economiei, Varujan Vosganian a scăpat de începerea urmăririi penale, după ce senatorii au respins cererea DIICOT.
„Este o victorie a democraţiei şi o victorie a Parlamentului României”, a pus el, la final. În acelaşi timp, un alt fost ministru al Economiei, Ion Ariton, va fi urmărit penal, tot în urma votului dat joi de senatori. Înainte de a supune la vot solicitarea procurorilor, Vosganian le-a cerut colegilor să respingă începerea urmăririi penale, în dosarul Romgaz – Interagro, precizând că nu există indicii noi în dosarul sau.
Aşadar, Parlamentul acţionează aşa cum i se cere sau cum le cere sentimentul fricii membrilor săi.

























Lasă un răspuns