Domnul Cătălin Predoiu raţionează astfel:
-De ce credeţi că dl Iohannis, după ce a afirmat că nu este bine ca puterea să aparţină unui singur partid, ar dori acum să vină la guvernare, fără alegeri, PNL ?
-Pentru că pe 16 noiembrie, dl Iohannis a înţeles mesajul popular.
Să analizăm puţin acest raţionament.
Votul din 16 noiembrie ar fi fost nu doar un vot pentru Iohannis, ci şi un vot pentru PNL.
De unde ştie Cătălin Predoiu acest lucru ?
De nicăieri, îşi dă şi domnia sa cu părerea.
În aceste zile, toţi cei care au avut o mai mare sau mai mică legătură cu Klaus Iohannis vor o felie de putere.
PNL vrea felia de putere fără alegeri.
Dacă judecăm astfel, cei mai îndreptăţiţi să fie la putere ar fi mama şi tatăl lui Iohannis, fiindcă ei l-au adus pe lume.
Ce să ne facem însă dacă Blaga şi Predoiu se dau drept mama şi tata lui Iohannis ?

























Lasă un răspuns