Obisnuiesc, de la o vreme, sa ii scriu saptaminal o scrisoare dlui Silviu Popescu, directorul cotidianului „Curierul de Rimnic”,iar acesta obisnuieste sa imi raspunda, tot saptaminal. Saptamina aceasta, marcata de cazul Constantin Nicolescu, i-am scris colegului meu urmatoarele:” Draga Silviu, Ca sa vezi ce ziarist fioros mai sunt si eu ! Arestarea lui Constantin Nicolescu, presedintele C.J. Arges, mi-a provocat dereglari fizice incredibile. Imediat ce am aflat stirea de la televizor, s-a instalat o migrena cumplita, o stare de voma, tremuram, imi vijiau urechile. Am studiat psihosomatica odinioara cu marele profesor Gheorghe Ionescu a carui carte, care se cheama chiar asa, „Psihosomatica”
























Lasă un răspuns