In „afacerea” Nicolescu a pierdut, desigur, Constantin Nicolescu. A pierdut din imagine, a pierdut din sanatate (desi poate ca a vrut Dumnezeu sa i se descopere la timp afectiunea cardiaca si sa nu riste vreun infarct). A pierdut si senatorul Mircea Andrei, in pofida declaratiei sale generoase de ultim moment potrivit careia se bucura pentru eliberarea lui Nicolescu. A pierdut fiindca a fost demonizat de o parte a presei. A mai pierdut Victor Ponta, care s-a dovedit din nou mult prea insurgent pentru a inspira incredere.Practic, nimeni dintre cei care au avut de-a face cu acest scandal nu a avut de cistigat, in afara de deputatul PSD Mircea Draghici. El a fost permanent prezent pe ecranele televizoarelor, a combatut vehement,a fost de-a dreapta lui Victor Ponta si a lasat o impresie de forta. Draghici a luat o optiune serioasa pentru cei care ar vrea sa stie cine ar putea prelua, la un moment dat, puterea politica in PSD Arges de la Constantin Nicolescu.Semnatura: G.S.
























Lasă un răspuns