In rindurile liderilor PSD din Arges s-a instaurat convingerea ca inamicul lor numarul unu, presedintele interimar al PDL Mircea Andrei ar juca murdar, facind presiuni asupra DNA Pitesti pentru a le deschide sau a le finaliza anumite dosare. Cum DNA s-a ocupat, intr-adevar, de personalitati ale PSD precum Constantin Nicolescu, Mircea Draghici sau Todor Pendiuc, scenariul pare plauzibil si este acelasi care se construieste ori de cite ori apar in vizorul justitiei cei cunoscuti ca fiind dusmanii lui Traian Basescu.Cred ca adevarul este altul si anume ca Mircea Andrei joaca tare in plan psihologic. Cum e greu de dovedit ca ar controla sau nu DNA-ul, liderul portocaliu nu afirma dar nici nu dezminte vreo legatura cu procurorii, lasind sa planeze amenintarea asupra adversarilor.Desigur ca acest punct de vedere nu poate fi verificat, dar nu mi se pare normal ca pesedistii sa puna totul pe seama lui Andrei, cautindu-si astfel un alibi pentru orice orice slabiciune.
























Lasă un răspuns