Imi permit sa-i zic dnei Camelia Badulescu, directorul saptaminalului „Ancheta” din Pitesti, „o fata”, pe de o parte fiindca este nerusinat de tinara pentru misiunea pe care o indeplineste si, pe de alta parte, fiindca o cunosc de cind a pasit pentru prima oara intr-o redactie. Ei bine, aceasta „fata” ii da clase ditamai liderului celui mai mare partid din opozitie prin modul echilibrat, profund si, as spune, patriotic in care analizeaza „cazul Nicolescu”.Va rog sa cititi http://www.ziarulancheta.ro/ pentru a vedea cum este normal sa discuti despre un caz atit de complicat daca vrei sa faci un bine oamenilor carora te adresezi.Camelia Badulescu depaseste prin demersul jurnalistic dedicat celei mai actuale teme din sfera politicii rominesti tot ce s-a scris pe subiect in Rominia ultimei saptamini. Mari „directori de opinie” sunt surclasati de o ziarista care isi intelege perfect menirea si respecta fara gres deontologia gazetareasca.Se va spune ca Ponta este om politic si, ca atare, face declaratii si gesturi politice, asadar eu compar mere cu pere. Nici vorba ! Declaratiile lui Ponta ca si declaratiile (jurnalistice) ale Cameliei Badulescu se adreseaza aceluiasi public, au, practic, aceeasi substanta si aceeasi menire: sa ne fie bine tuturor, sa ii fie bine tarii. Ori, din aceasta perspectiva, „fata” din Pitesti e mult mai valoroasa decit „cirlanul” din Bucuresti.Cititi neaparat editia speciala de la http://www.ziarulancheta.ro/ !
























Lasă un răspuns