Te iubesc Cilea, te ador, Cilea, nu puteai gasi un sustinator mai bun decit Lovin. Sunteti amindoi o dulceata, tusea si junghiul, ce mai ! Zice lovin:”O publicatie on-line (ai abonament la editia print, nene, te-ai ramolit ?) de care nu a auzit mai nimeni (ba au auzit 5121 de cititori in martie, care au citit 36.000 de articole)gazduieste scrijeliturile jurnalistice ale unui anonim (daca si eu sunt un anonim in presa din Vilce, dupa ce primul ziar a inceput acasa la mine, inseamna ca matale esti pus pe glume) aspecializat in datuldin coate, doar-doar l-o baga si pe el cineva in seama.Tema predilecta a pripasitului (de ce sunt, ma, Lovine, pripasit, doar m-am nascut in centrul Rimnicului, fir-ai tu sa fii cu Cilea-n brate) nici nu putea fi alta decit cea care se macina toata ziua la moara media provinciala, adica politica de cadre.”Macin la voi, Lovine, pina cind va veti duce la pensie, toti trei, matale, Cilea si cu Persu, fiindca nu merita aceasta zona nenorocirea de a fi diriguita de ultimii activisti comunisti ramasi pe functii.In rest, sa stii ca sunteti si caraghiosi, mai ales matale, care poti scrie ca il invidiaza tinerii pe Cilea pentru vigoarea de care da dovada. Plecati, ma, de aici, ca sunteti ridicoli, v-a lovit sindromul maniacal, sau ce ?Semnatura: G.S.
























Lasă un răspuns