Domnul Dumitru Lovin, consilier al prefectului, m-a invitat sa ne luam la intrecere in Zavoi si sa vedem care fuge mai repede. Ideea mi s-a parut simpatica, dar cind am inteles ca va fi acolo puhoi de presa, l-am anuntat pe domnul consilier ca ma retrag din competitie. Nu am vrut sa ma dau in spectacol in fata unei prese moarte dupa chestii socante.In fond, nu trebuia sa se expuna nici domnul Lovin. Vremurile sunt tulburi, lumea e birfitoare, un pic de discretie, cind se poate, e de preferat. La ora aceasta, un consilier al prefectului aflat la virsta pensionarii si fugind prin parc cu cameramanii dupa el nu e o imagine care sa prinda bine. Ma mir ca domnul consilier nu isi da seama de asta.Daca ar fi sa glumesc un pic, as spune ca as fi venit sa alerg, insa cu prefectul Grigorescu, nu cu consilierul Lovin, cu presedintele Cilea, nu cu consilierul Radulescu. Chestie de eticheta, nu-i asa ?Una peste alta, nu-l vad persistind in functie pe domnul Lovin. Fiindca tot ii place fuga, cred ca in curind va fi fugarit din Prefectura. Omul e prea ciudat, excesiv de nervos, mult prea original pentru o demnitate publica. In plus, PSD are specialistii sai in agricultura, nu-i asa ? Ori nu-i asa, domnule Cilea ?
























Lasă un răspuns