Ion Cilea, omul prafuit la Vilcii, a dat o declaratie potrivit careia Ponta si Antonescu i-au propus postul de ministru al Agriculturii in situatia in care nu va fi desemnat de catre USL candidat pentru presedintia Consiliului Judetean.Din doua una, ori omul se lauda dar acest lucru va putea fi verificat la prima vizita a lui Ponta in zona ori guvernul pe care il viseaza liderul PSD este unul de expirati, negociat in pierdere.Este de precizat ca la ora la care ar putea sa se formeze unu guvern USL sub presedintia lui Ponta, Cilea ar avea 70 de ani, iar singura sa experienta cu privire la agricultura moderna ar fi cea de activist al agriculturii socialiste. Incapabil sa vorbeasca o limba straina, ferindu-se de calculator, avind un limbaj de lemn si o mentalitate asijderea, avind foarte putine contacte cu strainatatea, Ion Cilea ar fi un ministru mult mai slab decit Gheorghe Apostol, care a condus Agricultura pe vremea lui Dej.Ca sa vedeti, totusi, ce le mai trece prin minte celor de la USL !Semnatura: Adriana Musat
























Lasă un răspuns