Vestea ca in padurile vilcene s-a trecut de la stadiul de exploatare rationala la defrisari masive, la jaf forestier a ajuns, in sfirsit, si la urechile consilierilor judeteni de parca acest fenomen a avut loc mai zilele trecute si nu de ani si ani. Discutiile pe aceasta tema au fost aprinse si s-au incheiat cu propunerea consilierului judetean Bogdan Almasi de a se lua de mina cu vicepresedintele Dumitru Persu si impreuna sa rezolve situatia. Aceasta alianta ad-hoc a stirnit risul celor prezenti pentru ca este imposibila din doua motive: 1) amindoi sunt barbati si… ar iesi vorbe care i-ar jigni; 2) nu i-ar vedea nimeni pe cei doi sa colaboreze avind in vedere aversiunea dintre partidele din care fac parte, PDL si PSD.Totul a pornit de la o discutie referitoare la deteriorarea drumurilor judetene din cauza transportatorilor de masa lemnoasa si, in legatura cu acest aspect, pe lista vinovatilor „morali”
























Lasă un răspuns